Joaca Biletul Zilei la casa de pariuri Bet365 si primesti 200 RON bonus la deschiderea contului!

Simona Halep in optimi la Roland Garros

May 31st, 2014
posted by Biletul Zilei 1:31 pm

Simona Halep calificata in optimi la Roland Garros In urma cu cateva minute s-a incheiat meciul dintre Simona Halep si Maria-Teresa Torro-Flor, din turul 3 al turneului de tenis feminin de Mare Slam de la Roland Garros. Simona Halep a avut nevoie de doar 65 de minute pentru a se impune in doua seturi cu scorul de 6-3, 6-0 in fata jucatoarei spaniole. “Tita” Torro Flor  nu a reusit sa converteasca nici una din cele 8 mingi de break pe care le-a avut in setul doi si astfel Simona trece mai departe dupa un meci in care a reusit 2 asi si 24 de lovituri castigatoare.

In optimile French Open ea se va intalni cu americanca de 21 de ani Sloane Stephens, care a trecut la randul ei in 2 seturi, 6-3, 6-4 de Ekaterina Makarova. Nu va fi un meci usor pentru Simona Halep, adversara ei fiind cunoscuta pentru faptul ca se concentreaza si joaca cel mai bun tenis al ei in timpul celor 4 turnee de Mare Slam.

Mult succes Simona, iti tinem pumnii si visam la o finala in care sa iti iei revansa impotriva Sharapovei! :)

Tags: , , , , , ,